يکشنبه 29 دي 1398 - 23 جمادى الأولى 1441
جستجو :
  معرفی

بسمه تعالی

کمیته تحقیقات دانشجویی

 

کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از سال 1376 با تصویب شورای عالی دانشگاه به عنوان یک تشکل علمی- دانشجویی، زیر نظر معاونت پژوهشی به طور رسمی شروع به فعالیت نمود. کمیته تحقیقات دانشجویی با توجه به نقش انكارناپذير پژوهش در توسعه همه جانبه و لزوم رفع مشكلات نظام سلامت و ارتقاء موقعيت علمي و به لحاظ نياز كشور  به توليد علم و رفع مشكلات و ارتقاء نظام سلامت, مصمم است در راستاي سياستهاي پژوهشي كشور بستري مناسب براي بروز و ظهور خلاقيتها و كشفيات و ارتقاء سطح فعاليتهاي كيفي و كمي و فعاليتهاي پژوهشي دانشجويي فراهم نمايد و در نهايت با بكارگيري نتايج تحقيقات براي ايجاد تغيير مناسب استفاده عيني و مؤثر از نتايج بدست آمده را فراهم سازد. کمیته تحقیقات دانشجویی هم اکنون در ساختمان تحقیق و توسعه (پشمینه سابق)- واحد کمیته تحقیقات دانشجویی مستقر است. چارت سازمانی این کمیته بصورت ذیل می باشد.
 

 

حیطه فعالیت های کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز

رسالت اصلی این مرکز بر "آموزش پژوهش" استوار است. عمده فعالیت های این مرکز را می توان در قالب های ذیل خلاصه کرد:

·        برگزاری کارگاه های آموزش پژوهش

این مرکز بصورت منظم در هر سال تحصیلی کارگاه های مرتبط با انجام تحقیق و پژوهش را برای دانشجویان علاقه مند برگزار می کند:

o       کارگاه آشنایی با تحقیق و پژوهش

o       کارگاه جستجوی الکترونیکی منابع

o       کارگاه روش تحقیق مقدماتی

o       کارگاه روش تحقیق پیشرفته

o       کارگاه پروپوزال نویسی

o       کارگاه آنالیز آماری و نرم افزارهای وابسته (Spss )

o       کارگاه End-Note

o       کارگاه مقاله نویسی

o       کارگاه اخلاق در پژوهش

 

·        حمایت از طرح های تحقیقاتی

کمیته تحقیقات دانشجویی تنها مرکزی است که دانشجو می تواند مجری طرح تحقیقاتی خود باشد. در دیگر  مراکز تحقیقاتی و شوراهای پژوهشی دانشکده ها دانشجو نمی تواند مجری اصلی طرح تحقیقاتی باشد. این کمیته با برگزاری کارگاه های نظام مند، دانشجو را قادر می سازد تا شروع به نوشتن پروپوزال طرح تحقیقاتی خود کرده و با راهنمایی استاتید مربوطه طرح خود را عملیاتی کند.

فلوچارت نحوه ارائه و تصویب طرح های تحقیقاتی

 

·        همکاری در برگزاری کنگره ها، همایش ها و سمینارها

این کمیته در برگزاری کنگره ها و همایش های بین المللی و کشوری و دانشگاهی با دانشجویان فعال و علاقه مند همکاری می کند.

 

·        هسته های پژوهشی

هسته های پژوهشی در کمیته های تحقیقات دانشجویی دانشکده ها تشکیل می شوند و نقش آن ها ارائه مشاوره های علمی جهت تنظیم پروپوزال (پرسشنامه) مربوط به پایان نامه و همچنین غیر از پایان نامه مربوط به طرح های تحقیقاتی ارائه شده به کمیته تحقیقات دانشجویی است.

http://src.tbzmed.ac.ir/?PageID=42http://pharmfac-en.tbzmed.ac.ir/?PageID=60http://src.tbzmed.ac.ir/uploads/116/CMS/user/file/656/cv.revised%2021.11.2013.pdfhttp://src.tbzmed.ac.ir/uploads/116/CMS/user/file/656/cv.revised%2021.11.2013.pdfhttp://pharmfac-en.tbzmed.ac.ir/?PageID=60http://src.tbzmed.ac.ir/?PageID=42